21 Şubat 2013 Perşembe

KEMOTERAPİ MERKEZİ DÜZCEYE KURULUYOR

Nihayet Kemoterapi Ünitesi kurulacak

20.02.2013 18:59:41

Düzce’de uzun zamandır gündemde olan Kemoterapi Merkezi için Sağlık Bakanlığı, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne Kemoterapi Ünitesi kurun diye talimat gönderdi...Düzce’de uzun zamandır gündemde olan Kemoterapi Merkezi için Sağlık Bakanlığı, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne Kemoterapi Ünitesi kurun diye talimat gönderdi.
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde kemoterapi tedavisinin uygulanmasına yönelik 6 Şubat'ta Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıya dün olumlu yanıt geldi. Sağlık Bakanlığı Düzce'de kanser hastalarının kemoterapi tedavisi için gerekli ünitenin 5 koltuklu olarak Muncurlu’da bulunan Atatürk Devlet hastanesi bünyesinde açılmasına onay verdi.
Konu hakkında açıklamada bulunan Vali Adnan Yılmaz, " Bu, tedavi için çareyi başka illerde arayan hastalarımızın mağduriyetini sona erdirmek adına çok önemli bir gelişme. Artık Düzce'deki kanser hastaları, kemoterapi tedavisi için başka şehirlere gitmek zorunda kalmayacak. Devlet hastanemizde gerekli cihaz ve donanımın kısa sürede sağlanması için kaynak noktasında ne gerekiyorsa yapılacak. Düzce'deki kanser hastalarımız kemoterapi tedavisini Düzce'de olacak." dedi.
Beyin cerrahı nihayet atandı
Devlet Hastanesinde yaklaşık 2 aydır bulunmayan beyin cerrahisine doktor ataması nihayet yapıldı. Sağlık Bakanlığı 49.dönem mecburi devlet hizmeti yükümlülüğü kuraları sonrası Düzce Devlet Hastanesine 2 Beyin Cerrahı ataması yapıldı. Aynı kura kapsamında 1 plastik cerrahda Düzce’ye atandı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder