16 Şubat 2013 Cumartesi

AK PARTİ KAYNAŞLI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI

AK PARTİ KAYNAŞLI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıda Yönetim kurulu üyelerimizden Emekli öğretmen Fahri Yavuz Kaynaşlıya yapılmakta olan hastanenin yapılış öyküsünü Belediye Başkanımız Sayın İsmail KORKMAZ a sordu. Sayın KORKMAZ  Hastanenin yerinin dayısı Fazlı GÜLER den alınan İmam hatip okulunun depremde yıkıldığını bu yerin sağlık bakanlığına tahsis edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığından istendiğini bu yer karşılığında  düz orman mevkiinden 32 dönümlük yerin takas edildiğini ancak buna rağmen chp li birinin itirazı sonucu tahsisin 15 ay geciktirildiğini. herşeye rağmen hastanenin yapılmasında büyük gayretleri olan başta milletvekilleri ve eski sağlık il başkanı olmak üzere herkese teşekkür ettiğini söyledi.
  Sayın Ali ALTINDAL Üç köprüdeki alt geçidin kullanılamaz halde olduğunu ,ve kavşak  hakkındaki çalışmaları  sordu. alt geçitin yaya ve araç geçişine hazır hale getirilmesini istedi.Cevaben İl genel Meclis üyelerimiz Harun VEZİROĞLU ve Maharrem ŞENin İlçe Başakanımız Alaattin DİLEK ile birlikte Ankara 4. Bölge genel müdürlüğüne gitmeleri kararlaştırıldı.
   Sayın Serpil SAĞLAM  Belediye hoporlörünün yetersiz olduğunu vatandaştan şikayetler aldıklarını söyledi. ayrıca İmam -hatip okulunun yapım aşamasını sordu. Sayın İsmail KORKMAZ cevaben anons sisteminin iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini ve İmam okulunun Kaynaşlıya getirilmesi hususunda belediye olarak büyük katkılarının olduğunu ve Okulun tamiri için gereken 80 bin liranın belediye tarafından karşılandığını ve mevcut 6.5 dönüm yerin Milli eğitim müdürlüğüne ait olduğunu ve bu yere karşılık Sarıçökek mevkisinde  32 dönüm milli eğitim müdürlüğüne tahsisi yapılarak hastanenin yapılmasına öncülük etmiştir.
  Sayın Abdurrahim SARI  2. etap toki yapılması konusunda halkın büyük bir isteğinin olduğunu yüzlerce kişinin ön talep doldurmak  istediklerini söyledi. Belediye Başkanımız Sayın İsmail KORKMAZ  önceki yıllarda yer tahsisi yapılmadan ön talep formu istendiğini  ancak tahsis yapılamadığı için toki konutlarının 10 yıl sonra ancak yapılabildiğini kendilerinin aynı hataya düşmek istemediklerini. yer tahsisi yapıldığı anda ön talep formu alınacağını söyledi.
Sayın Saffet ŞEN 2/b konusundaki yeni gelişmeleri ve problemleri anlattı.
  Sayın Mustafa YILDIRIM İl Genel Meclis üyelerimiz Sayın Harun VEZİROĞLU ve Sayın Muharrem ŞEN e Köyler ve Kaynaşlı merkezle ilgili asfalt çalışmaları hakkında sorular sordu. Onlarda cevaplandırdılar.
  İlçe Genel Sekreteri İrfan AKDOĞAN söz alarak Genel merkezden ve il yönetiminden gelen talimatları okudu. Toplantıların anında AKBİS sistemine girildiğini Genel merkezin online olarak toplantılara kimlerin katıldığını gördüğünü devamsızlık yapan arakadaşların genel merkez tarafından yönetim kurulu üyeliklerinin düşürüldüğünü bu konuda yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın ilçe yönetimini suçlamaması gerektiğini söyledi.
Toplantıya katılan bütün üyeler tek tek söz alıp çeşitli konularda fikirlerini söylediler ve Kaynaşlılı vatandaşların problem, öneri ve isteklerini gündeme getirdiler.
  İlçe Başkanımız sayın Alaattin DİLEK bütün istek ve görüşleri ve gündeme getirilen konuları not aldı. Ve her konunun üzerine mutlaka gidileceğini. söyledi.  Ayrıca bundan böyle toplantılara Kaynaşlımız adına projesi olan herkesin katılımının sağlanacağını. Tek tek bütün esnaflar, kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri , ziyaret edilerek şikayet öneri ve istekler not alınarak ve gerekli yerlere acilen ulaştırılacağını söyledi.
   Toplantının çok verimli geçtiği konusunda mutabakata varıldı.

 
 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder